Wilgotność powietrza w okresie zimowym. Papuzi vlog #8.

Bardzo ważne jest zwracanie uwagi na poziom wilgotności w środowisku ptaka. Może to być szczególnie ważne w okresie zimowym, ponieważ grzejniki często wysuszają powietrze wewnątrz domu. Zwykle ptaki egzotyczne pochodzą z dość ciepłych, wilgotnych, tropikalnych środowisk. Odpowiednia wilgotność odgrywa kilka ról, pomagając zachować zdrowie i radość. Pierwszą i najbardziej oczywistą korzyścią jest to, że pomaga zachować zdrowe, błyszczące i czyste upierzenie. Innym sposobem, w jaki wilgoć może przynieść pożytek ptakowi, jest zapobieganie problemom z oddychaniem. Jeśli płuca ptaka staną się zbyt suche z powodu braku wilgoci w powietrzu, staną się bardziej podatne na infekcje. Jako sprawdzony sposób na nawilżanie powietrza polecam elektryczny nawilżacz. Urządzenia te są stosunkowo niedrogie i można je kupić w niemal każdej aptece, domu towarowym lub w internecie. Korzystanie z elektrycznego nawilżacza może być łatwym i wygodnym sposobem utrzymania komfortowego poziomu wilgotności w przestrzeni życiowej ptaka.

Jedna czy dwie papugi? Papuzi vlog #7.

Jedna czy dwie papugi? To pytanie zadaje sobie prawie każdy kto zamierza nabyć papugi. Po moim krótkim doświadczeniu mogę powiedzieć, że najlepiej od razu 2, parę papug. Dlaczego? Zapraszam do oglądanie, tu otrzymasz odpowiedź.

Wakacje i co teraz ze zwierzętami. Papuzi vlog #6.

Wakacje to czas na wyjazdy. Co teraz z moim zwierzęciem?

Czy papugi są niebezpieczne? Papuzi vlog #5.

Czy papugi są niebezpieczne czy nie? Na to pytanie staram się odpowiedzieć w tym filmiku, na który Cię zapraszam.

Witamina D3. Papuzi vlog #4.

Dzisiaj spacer w słoneczny dzień. Dzisiaj tankujemy witamine D3 z natury czyli wystawiam sie na działanie promieni słonecznych. Chwilo trwaj.

Popołudniowa siesta z papugami. Papuzi vlog #3.

Każdego dnia staram się jak najwiecej czasu poświęcić moim papugom. Częsty kontakt jest bardzo ważny. Kiedy tego nie otrzymują to się domagają i są bardzo głośne.

Świeże gałązki dla papug. Papuzi vlog #2.

Świeże gałązki są rzeczą niezbędną w każdej hodowli papug. Zalety: maja zajęcie, ścieranie dzioba, mikroelementy. A najwspanialsze jest to ze teraz jest cisza kompletna w domu bo papugi maja zajęcie.

Mniszek lekarski czy mlecz dla papug. Papuzi vlog #1.

Mniszek lekarski dla papug. Samo zdrowie.